Ekologiczna hodowla ślimaków

Podsumowanie roku 2016. Wiadomości Rolnicze Polska: "O ekologicznej hodowli ślimaków"

Podsumowanie roku 2016. Wiadomości Rolnicze Polska: "O ekologicznej hodowli ślimaków"

Prezes Eko SnailsGarden Mariola Pilat Skalmowska eko slimaki

Ekologiczna hodowla ślimaków to opłacalne zajęcie, jeśli tylko przestrzega się konkretnych norm i wymogów. Wszystkie one są określone w rozporządzeniach i przepisach unijnych. Poniżej przedstawiamy wymogi, które hodowca musi spełnić, prowadząc ekologiczną produkcję ślimaków.

Ślimak hodowlany ratuje od wyginięcia populację winniczka pozyskiwanego do tej pory w Polsce z natury. Dodatkowym plusem hodowli ślimaka jest to, że mając niewielki areał ziemi, można sporo zarobić. Hodowla ślimaka ma tę przewagę nad innymi znanymi w Polsce hodowlami (świnie, drób itp.), że zajmuje niewielką powierzchnię, nie wymaga dużych nakładów finansowych, a utrzymana w odpowiednich warunkach sanitarnych nie jest uciążliwa zapachowo oraz nie wiąże się z dużym wysiłkiem fizycznym.

Zasady chowu w gospodarstwie ekologicznym - czytaj cały reportaż - http://www.wrp.pl/o-ekologicznej-hodowli-slimakow/

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze są moderowane. Administrator niezwłocznie uaktywni komentarz lub go usunie jeżeli treści będą niecenzuralne.


Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

+1 #1 Bo to jest przyszłośćMarta 2016-12-28 12:25
Robert Sowa uważa, że ekologiczna żywność jest przyszłością kuchni. Mówi tez o ślimakach. Polecam - http://www.se.pl/styl-zycia/przepisy-kulinarne/super-eko-zywnosc-ekologiczna-to-przyszosc-kuchni_408775.html
Cytować