ŚLUZ ŚLIMAKA

Snails Garden Cosmetics oferuje
wysokiej jakości kosmetyki
pielęgnacyjne.

Snails Garden Cosmetics oferuje wysokiej jakości kosmetyki pielęgnacyjne. Wszystkie nasze produkty są polskie, charakteryzują się naturalnymi składnikami i innowacyjną formułą, co przynosi doskonałe efekty.


krem sluz slimaka SnailsGardenWystarczy wybrać krem na trądzik – jeden z kilku naszych wspaniałych propozycji. Ich receptura opiera się na wyjątkowym składniku, jakim jest 100% śluz ślimaka, który jest pozyskiwany prosto z naszej hodowli znajdującej się w Pasłęku. Jest to wspaniały składnik, w pełni naturalny, odznaczającymi się wysoką jakością. Nie posiada żadnych sztucznych dodatków czy konserwantów, dzięki czemu wykazuje się wysoką skutecznością. Nasz krem na trądzik pozwala uporać się z kłopotami skórnymi. To jedyne takie produkty na całym europejskim rynku!

Wymienić warto chociażby kolagen, elastynę, allantoinę, a także witaminy A, C oraz E. Oprócz tego znajdziemy w nim naturalne antybiotyki, mukopolisacharydy, a także kwas glikolowy. Wszystkie te naturalne proteiny są szybko wchłaniane przez skórę, dzięki czemu efekty naszych kremów są zadziwiające. W krótkim czasie stosowania można przywrócić swojej skórze prawidłowe funkcjonowanie, wpłynąć na jej regenerację, a także w odpowiedni sposób odżywić. Nasz krem na trądzik posiada także w swoim składzie kwas hialuronowy, który opóźnia procesy starzenia się skóry.

Śluz zawarty w naszych kosmetykach pochodzi od naszych hodowlanych ślimaków śródziemnomorskich Cornu aspersum aspersum. Te niepozorne ślimaki, które mierzą od 28 do 35 mm i ważą od 7 do 15 g, kryją w sobie wiele cennych dla skóry składników regeneracyjnych. Dzięki temu możemy zaoferować kosmetyki z naturalnymi elementami, a nie sztucznie wytworzonymi w laboratoriach kosmetycznych.Cała tajemnica, jeśli chodzi o śluz ślimaka polega na tym, iż posiada on w swoim składzie wiele cennych elementów.
ulotka SnailsGardencertyfikat SnailsGardenObecnie na polskim rynku praktycznie nie znajdziemy produktów kosmetycznych i leczniczych, opartych o polski naturalny śluz ślimaków, nie wspominając o % ilości tej natury jak w kremach marki Snails Garden Cosmetics. Oferujemy jedyny certyfikowany i reklamowany krem ze śluzem ślimaka firmy Snails Garden - 100% śluz z naszej naturalnej hodowli ślimaków śródziemnomorskich! 
Źródło: Snails Garden


2016-04-21 09:00 Warszawa (PAP)

Czy rana może zagoić się tak, by nie pozostawić po sobie śladu? Pracują nad tym naukowcy z PAN w Olsztynie. Człowiek ma zdolności bezbliznowej regeneracji, ale tylko w łonie matki; później ta zdolność zanika. Już istniejące blizny, według badaczy, może pomóc leczyć śluz ślimaków, który ma silne właściwości regeneracyjne.

Udostępniamy nagranie wideo:Ssaki, w tym ludzie, nie mają zdolności do bezbliznowego gojenia ran. "Każda rana goi się z wytworzeniem blizny, czasami są to blizny przerostowe, utrudniające życie i z kosmetycznego punktu widzenia wyglądające bardzo nieładnie" - mówi PAP prof. Barbara Gawrońska-Kozak z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie.

Tymczasem w życiu płodowym rany u ludzi goją się bezbliznowo. "Jeżeli operacja na dziecku przeprowadzana jest w łonie matki, to wówczas dziecko rodzi się bez wytworzonej blizny, nie widać, gdzie ta operacja się odbyła. To znaczy, że tak naprawdę w naszym życiu rozwojowym posiadamy cechę gojenia bezbliznowego, regeneracji, w życiu dorosłym tracimy ją. Czy jest możliwość przekierowania szlaku w życiu dorosłym, aby tej blizny właśnie nie było? Tym się zajmujemy" - tłumaczy prof. Gawrońska-Kozak.

Jak podkreśla, jest jeden szczep myszy, tzw. myszy nagie, które mają zdolność gojenia bez wytworzenia blizny. "Te myszy nie mają jednego genu, a ten gen występuje u ludzi. Jest pytanie, czy jest on odpowiedzialny za wytworzenie blizny, czy nie" - mówi naukowiec.

"W naszych badaniach wykorzystujemy hodowle komórkowe in vitro oraz techniki biologii molekularnej po to, by zbadać mechanizm, dzięki któremu gojenie bliznowe może zostać przekierowane na sposób regeneracyjny. Dzięki czemu mogą zostać opracowane sposoby leczenia oraz terapie dla osób cierpiących na schorzenia skórne" - opowiada dr Joanna Bukowska.

Olsztyńscy naukowcy pracują też nad możliwością zastosowania związków naturalnie występujących w przyrodzie w celu pomocy pacjentom. Jak mówi prof. Gawrońska-Kozak, takim związkiem może być śluz wydzielany przez ślimaki.

Zaznacza, że śluz ślimaków już teraz wykorzystywany jest w kosmetykach, ale może być również stosowany jako terapeutyk. "W tym kierunku prowadzonych jest niewiele badań i my planujemy zacząć tę drogę badawczą" - dodaje.

Mariola Piłat-Skalmowska z polskiej firmy Snails Garden produkującej kremy kosmetyczne na bazie czystego śluzu ślimaka, podkreśla, że ma on właściwości silnie regenerujące, odbudowujące, nawilżające, a ponadto jest bogaty w witaminy, alantoinę i kolagen.(PAP)

hgt/ laz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
 

Snails Garden Cosmetics

odwiedź dedykowaną stronę